Ayakkabı Bakımı ve Koruması

*Doğal bir ürün olan deri çevresel koşullara bağlı olarak zaman içerisinde yaşlanır. Nem, sıcaklık- soğukluk, güneş ışığı gibi faktörler derinin esnekliğini azaltıp, yıpranmalara neden olabilir. Derinin doğal özelliklerini yitirmeden uzun sürelerde kullanılabilmesi için düzenli ve doğru bir şekilde bakım yapılması gerekir. Her derinin türüne ve kullanım şekline göre farklı bakım ürünlerinin kullanılması gerekir.

Rugan:  İnce ve hassas olan ruganın temizlenmesi için nemli ve tüy bırakmayan bir bezle hafifçe silmek yeterlidir.

Süet:  Süet ayakkabıların bakımı süet silgisi veya fırçası ile fırçalanarak yapılmalıdır. Boyama işleminde genellikle sprey boya kullanılır. Boyama işleminde sonra tüyler tek yönde taranır. Deriyi korumak için istenirse, silikon katkılı spreyler kullanılabilir.

Deri: Deri yüzeyi nemli ve temiz bir bezle silinir ve kurumaya bırakılır. Ayakkabı boyası ve sprey boyalar tercih edilebilir.

*Deri ayakkabıları kullanmadan önce ayakkabının üzerinde koruyucu bir tabaka oluşturan bakım ürünleri uygulayarak kullanım ömrünü uzatabilirsiniz.

*Bakım ürünlerini kullanırken eşit bir biçimde ve az miktarda uygulamaya dikkat edin. Aşırı kullanım doğal bir ürün olan derinin gözeneklerini tıkayarak nefes almasını engeller.

*Ağır kirler için özel deri temizleyicilerin kullanılması gerekir. Leke yüzeyde kaldıkça, temizlenmesi çok daha zorlu hale gelir. Bu nedenle leke oluşur oluşmaz temizlik işlemine geçilmesi, lekenin derine işlemeden çıkarılmasına yardımcı olur.

*Deri ayakkabılarınızı en iyi şekilde muhafaza etmek için ayakkabı kalıbı kullanmanızı öneririz.

*Kösele, deriden imal edilen bir ürün olduğu için deri ile aynı özelliklere sahiptir. Bu sebeple kösele taban ayakkabılarınız kimyası gereği doğal gözeneklere sahiptir.Kösele tabanlı ayakkabılarınızı bozulmadan,uzun süre kullanmak istiyorsanız size önerimiz kuru havalarda ya da kapalı ortamlarda giymeniz olacaktır.Kösele tabanın yağmurlu havalar yada ıslak zeminlerde kullanılması durumunda tabanlarda delinme,çatlama,erime ve benzeri aşınmalar gözlenebilir.

*Ürünlerimiz çamaşır makinasında yada elde yıkamaya uygun değildir.