İade ve Değişim Koşulları

Web sitemiz üzerinden yapılan satışlar Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğine tabi satışlardır ve bu kanun yönetmelikteki hükümleri uygulamaktadır

* Değişim süremiz 7 gündür.

* Faturasız değişim ve iade yapılmaz.

Siparişiniz size ulaştığından itibaren iade talebinizi ve nedenini info@munaistanbul.com adresimize e-posta yoluyla göndermenizi rica ederiz.

İade işlemlerini gerçekleştirirken, (yanlış beden alımı/tercih değişikliği/iptal etmek gibi durumlarda) teslim aldığınız tarih ile aynı gün içerisinde kargo şirketinin teslimat adresindeki yetkili bölge şubesine bildirim yapmanızı ve kargo iade işlemini gerçekleştirmenizi özenle rica ederiz.

İade ücretinizin tarafınıza gönderilebilmesi için sitemizde bulunan İade Talep Formunu eksiksiz olarak doldurmanızı rica ederiz.

İade etmek istediğiniz ürünleri, size gönderilen şekli ve kutusuyla, giyilmemiş ve tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş olması koşuluyla iade formunu doldurarak siparişi teslim aldığınız tarihten itibaren 7 gün içinde orijinal ambalajıyla birlikte, anlaşmalı olduğumuz kargo firması aracılığıyla geri gönderebilirsiniz. Başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

İade ve değişimlerde kargo ücretini alıcı ödemektedir.

Değişim yapmak istediğiniz ürün ile ilgili olarak tarafımıza e-posta atmanızı rica ederiz. Değişim talebiniz ürünü teslim aldığınızdan itibaren 7 gün içinde kabul edilir.

Orijinal kutusu ve faturası olmayan ürünlerde değişim ve iade kabul edilmez.

Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmaması ya da koli bandı ile bantlama işlemi uygulanmamasını rica ederiz. Aksi halde iade işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

Fatura fotokopileri ile iade işlemleri yapılmayacaktır.

İade gelen ürün sorumlu ekibimiz tarafından kalite kontrolden geçtikten sonra iade olarak kabul edilir. İade gelen üründe herhangi bir aşınma, kullanılma gözlemlenirse  tarafımızca kabul edilmez ve alıcıya  geri gönderilir.

İade etmek istediğiniz ürün firma/kurum/şirket üzerine fatura edilmişse, geri iade sürecinde şirketiniz tarafından düzenlenecek İade Faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade Faturası, size gelen fatura ile birebir aynı olacak şekilde kesilmelidir. Faturası kurumlar üzerine düzenlenen sipariş iadeleri, İade Faturası kesilmediği takdirde işleme alınmayacaktır.

SİPARİŞ İPTALİ VE GERİ ÖDEME

İptal edilen siparişlerinizde, sipariş iptalinin / iadesinin onaylanmasının ardından ödeme şekliniz ve anlaşmalı bankaların işlemleri doğrultusunda en kısa sürede sizlere iade edilmektedir. İptal / İade işlemlerinde kalite kontrol, muhasebe ve banka onay süreçlerinden dolayı 7-10 işgünü süre içerisinde ücret tarafınıza iade edilmektedir.

 

İade için aşağıdaki formu doldurmanız gerekmektedir.

Sipariş Tarihi:

Arızalı; lütfen detayları belirtinDiğer; lütfen detayları belirtinFarklı (Yalnış) ÜrünSipariş HatasıTeslimatta Gecikme

Arıza ya da Diğer Detaylar