Hakkımızda

Muna Istanbul

Şafak ve Nazlıhan Kocaoğlu tarafından kurulan lüks ayakkabı markası Muna Istanbul, ismini aldıkları şehrin zarif ve aynı zamanda özgür ruhlu stilini, kendi tasarım güçleri ile birleştirerek ilk koleksiyonlarını 2013 ilkbahar-yaz sezonunda çıkardı. Deri üreticisi bir aileden gelen Şafak ve Nazlıhan Kocaoğlu, küçük yaşlardan itibaren ayakkabı tasarımına duydukları ilgiyi ailelerinden ve tecrübeli ayakkabı ustalarından aldıkları destekle profesyonel bir işe dönüştürdü. Bu sebeple, markanın tasarımcıları Muna Istanbul için hayallerden doğan bir ayakkabı markası tanımlamasını kullanıyorlar.

Gücünü tasarımdan alan Muna Istanbul, kadınların gün içinde kullanabilecekleri şık, modern, özgün ve özel ayakkabılar üretiyor. Koleksiyonlarında; bizzat seçtikleri İtalyan kösele, birinci sınıf deri ve aksesuarları kullanıyorlar. Her bir çift Muna Istanbul ayakkabı, deneyimli Türk ayakkabı ustalarının ellerinde hazırlanıyor. Kalitenin markaları için en önemli özellik olduğunu vurgulayan Nazlıhan ve Şafak Kocaoğlu, “tasarımlarımızın ilk müşterisi her zaman kendimiz oluyoruz bu sebeple bir kadının istek ve ihtiyacının ne olduğunu tahmin edebiliyoruz” diyerek markalarını anlatıyorlar.

Kısa sürede yazılı basınında ilgisini çeken marka; British Vogue, Elle, Elele dergileri ile Habertürk ve Milliyet gazetelerinde yer aldı.

Muna İstanbul’un tasarımları Şafak ve Nazlıhan’ın günlük hayat, müzik, sinema, fotoğraf, kitap ve farklı şehirlerde gördükleri ve hissetiklerinden etkiler taşıyor.